Tváření a kompletace

TVÁŘENÍ A KOMPLETACE

Dělením materiálů naše práce teprve začíná. Naše specializace spočívá v technologickém know-how, kdy z výkresu vzniká 2D výřez a následným ohraňováním, zakružováním, případně lisováním včetně sváření a finálních povrchových úprav vzniká 3D produkt, užitný design s důrazem na praktičnost a dlouhou životnost.

Opracování výpalků

odjehlení, odbroušení okují, grotu či hrubších nečistot dvěma stupni pásového broušení
sražení až mírné zaoblení hran rotačními brusnými jednotkami
přebroušení celého povrchu výpalku do pohledového povrchu brusným válcem

Ohraňování​

CNC ohraňovací lisy
Na celé délce obou lisů lze ohranit plechy až do tl. 8 mm. Tato hodnota je závislá na konkrétních parametrech ohybů, nástrojů a na použitých materiálech. Na kratších délkách je možno ohranit i silnější materiály, ale za použití speciálních nástrojů.

TRUMPF TruBend 5170

 

maximální délka ohranění:

3 230mm

maximální lisovací síla:

170 t/1 700kN

CNC řízené osy:

5x

CNC bombírování

 

automatické měření a řízení ohybu ACB

 

Zakružování

Na dvou strojích provádíme zakružování od min. průměru cca 100 mm s možností vytváření atypických tvarů, kuželů apod. Tloušťka plechu do cca 3 mm.

Sváření

Široká škála materiálů tř. 11 a 12 i nerez cca do tloušťky materiálu 20 mm. Hliníkové dílce v tloušťkách materiálu cca 1,2 až 12.

TIG sváření

Sváření v argonové atmosféře. Jedná se o metodu čistého pohledového svařování.

MIG sváření

Svařování kovů v ochranné atmosféře inertního plynu.

MAG sváření

Svařování kovů v atmosféře aktivního plynu.

BODOVÉ sváření

Odporové bodové svařování plechových dílů na stacionárním zařízení. Maximální síla bodově svařovaných polotovarů je 5+5 mm.

ELEKTROJISKROVÉ navařování

Navařování svorníků a jiných montážních prvků o průměru 2–8mm — při délkách 6 až 40 mm (jedná se o standardní parametry). Lze se však přizpůsobit i vyšším požadavkům.

Saténování

Ve vlastní režii provádíme broušení povrchů především nerezových plechových dílců do perfektního pohledového provedení – tzv. SATÉNOVÁNÍ. Jedná se o většinou ručně prováděné operace především za použití speciálních saténovacích brusek.

Barvení, zinkování, chromování, moření a další

Máme trvalé a ověřené kooperační partnery pro kvalitní práškové barvení, klasické mokré barvení, zinkování včetně chromátů, moření a pasivaci nerezu. Mimo to jsme schopni zajistit další povrchové úpravy dle požadavku zákazníků.

Doplňkové operace

Zalisovávání či montáž, nýtování apod. rozličných spojovacích prvků (včetně jejich nákupu). Řezání trubek, profilů apod. na kotoučové pile. Strojní vrtání, vystružování a závitování, THERMDRILL — speciální metoda tvorby závitů apod., vhodná i na tenké materiály. Lepení nejmodernějšími lepicími přípravky jako zajímavá progresivní alternativa spojování materiálů. Montážní práce. Kompletace a balení výrobků dle požadavků zákazníků. Nákup součástí a subdodávek pro kompletaci dílců a zakázek

MATERIÁLY

Okamžitě máme skladem široké spektrum materiálů od konstrukční a nerez oceli až po hliníky či duraly. Na objednávku jsou k dispozici další typy kovů a slitin. Rovněž pracujeme s plasty, sklem, kameny, těsnicími materiály apod. Na zakázku zpracujeme i materiál či polotovar dodaný zákazníkem.