peform Klínovec Peak 2023

 

V sobotu 16.9. se konal 2. ročník cyklistického výjezdu Klínovec Peak 2023, pod organizační záštitou chomutovské firmy peform. 

Na start ve Stráži nad Ohří se postavilo osmnáct účastníků ve třech kategoriích elite, hoby a elektro, aby téměř neustálým stoupáním vyjeli na trase dlouhé 15 kilometrů až na vrchol Klínovce v nadmořské výšce 1244 m. Celá trasa má převýšení více jak 900 m. Nejmladšímu z účastníků bylo teprve 9 let, ten nejstarší hrdě nosil na svém dresu jubilejní sedmdesátku. Oproti předešlému ročníku, kdy účastníky nepřetržitě skrápěl a chladil drobný deštík a chladné počasí, tomu letošnímu dopřávalo sluníčko a příjemné teploty na celé trase. 

Krátce po 10 hodině odstartovala kategorie hobíků, v které bylo na startu 11 cyklistů.  Výkonnostně široká směsice se vydala do kopce směrem k Osvínovu. Elite a elektro vyrazili za nimi za 20 minut a postupně hobíky předjížděli. 

Nejrychlejším účastníkem, kterým byl zároveň i nejstarším, se stal Jiří Beneš, který dorazil na Klínovec na elektrokole za necelých 50 minut. V kategorii elite byl nejrychlejším Jan Plos s časem lehce přes hodinu a čtvrt. Z hobíků na vrchol vyjel první byl Petr Chlapec, s časem jedné hodiny a dvaceti jedna minut. Všichni účastníci dorazili na Klínovec do dvou hodin. 

Na Klínovci na všechny čekalo občerstvení v Bistru na Vyhlídce a vyhlášení výsledků, při kterém vítězové jednotlivých kategorií obdrželi poháry a množství hodnotných cen od sponzorů, kterými byli Reif elektronářadí, Šroma a Bylinky od Rotha.  

Protože se výšlap vydařil a účastníci si ho pochvalovali, plánuje společnost peform Chomutov v příštím roce opakovat stejný cyklistický výšlap a těší se na obdobnou nebo ještě větší účast. 


01. VŠICHNI ÚČASTNÍCI

02. START KATEGORIE HOBÍKŮ

03. KRÁTCE PO STARTU HOBÍKŮ

04. NA TRASE

05. NA TRASE

06. NA TRASE

07. OBČERSTVENÍ NA TRASE

08. KLÍNOVEC V PRAVÉ POLEDNE

09. PŘÍJEZD DO CÍLE

10. PŘÍJEZD DO CÍLE

11. PRÁCE PO DOJEZDU

12. PŘEDÁVÁNÍ CEN

13. VÍTĚZOVÉ Z LEVA 1. – 2. – 3.

14. NEJSTARŠÍ ÚČASTNÍK UPROSTŘED

15. NEJMLADŠÍ ÚČASTNÍK

16. SPOLEČNÉ FOTO U BISTRA NA VYHLÍDCE